категорії: афіша події

Ф'южн-проект «Metro» в Києві!

теґи: Jazz in Kiev, джаз
Початок: 12.05.2009 20:00
Місце: консерваторія
Адреса: Київ, вул. Городецького, 1-3 (Майдан Незалежності)
Предмет події: Metro Кількість відвідувачів: 0

12 травня о 20:00 у Великому залі Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського (Консерваторія) відбудеться концерт знаменитого американського ф'южн-проекту «Metro».

 
Проект «Metro», заснований піаністом Мітчелом Форманом (Mitchel Forman) і гітаристом Чаком Лоебом (Chuck Loeb), існує вже понад 15 років. Для двох знаменитих музикантів створення «Metro» стало реалізацією давньої мрії - грати у власній групі вони хотіли з часів співпраці з саксофоністом Стеном Гетцем (Stan Getz) ще в далекі 70-ті роки. У 1992 році спільна робота ще з одним саксофоністом - Біллом Евансом (Bill Evans) - у складі концертного проекту La Petite Blonde стала поштовхом до створення «Metro».

 
Цей музичний колектив, що виконує музику в стилі ф'южн (fusion), не можна назвати власне групою. Це скоріше суперпроект, в якому двоє постійних учасників - Форман і Лоеб, а склад ритм-секції постійно змінюється. Так, за партію баса в «Metro» в різний час відповідали Віктор Бейлі (Victor Bailey), Ентоні Джексон (Anthony Jackson), Мел Браун (Mel Brown), Вілл Лі (Will Lee) і Мелвін Лі Девіс (Melvin Lee Davis). За барабанами сиділи Денніс Чемберс (Dennis Chambers), Дейв Векл (Dave Weckl) і Вольфганг Хаффнер (Wolfgang Haffner). В останньому європейському турі разом з «Metro» гастролює польський барабанщик Кшиштоф Завадські (Krzysztof Zawadzki).

 
Частіше всього «Metro» виступає як квартет, іноді до музикантів приєднуються запрошені зірки. Наприклад, вже добре знайомий українцям саксофоніст Білл Еванс, трубач Ренді Брекер (Randy Brecker) або співачка Кармен Куеста (Carmen Cuesta).

 
У Києві проект «Metro» виступить у такому складі:

     Мітчел Форман (Mitchel Forman) - рояль, клавішні;

     Чак Лоеб (Chuck Loeb) - гітара;

     Мелвін Лі Девіс (Melvin Lee Davis) - бас-гітара;

     Кшиштоф Завадські (Krzysztof Zawadzki) - барабани.  
 
Генеральний партнер проекту: Освітня корпорація «Майстер-клас».  
Генеральний інформаційний партнер: радіо «Ера FM».  
Інформаційна підтримка: тижневик «Український тиждень».  
 
До уваги представників ЗМІ!  
Заявки на акредитацію приймаються до 10 травня 2009 року за телефоном 050 383 17 25 (Юрій Руднєв) або електронною поштою pr.jazzinkiev@ mail.com.  
 
Список акредитованих журналістів буде опубліковано на сайті www.jazzinkiev.com 11 травня.  

      
Інформація про музикантів:  
 
Мітчел Форман (Mitchel Forman) - рояль, клавішні.  
Після закінчення знаменитої Manhattan School of Music музикант став учасником біг-бенду та квартету саксофоніста Джеррі Маллігана (Gerry Mulligan), потім співпрацював з легендарним Стеном Гетцем (Stan Getz). Сольна кар'єра Формана почалася в 1980-ті роки з виступу на Ньюпортськом джазовому фестивалі (Newport Jazz Festival). Новим етапом у творчому житті Мітчела стала робота зі знаменитим гітаристом Джоном МакЛафліном (John McLaughlin). Гру Формана можна почути на альбомах Джона "Mahavishnu" і "Adventures in Radioland". Серед музичних партнером піаніста також саксофоністи Вейн Шортер (Wayne Shorter) та Білл Еванс (Bill Evans), гітаристи Джон Скофілд (John Scofield), Майк Стерн (Mike Stern), Пет Метіні (Pat Metheny), трубач Фреді Хаббард (Freddie Hubbard).  
У 1992 році Мітчелл Форман записав тріб‘ют-альбом легендарному піаністу Біллу Евансу (Bill Evans) під назвою "Now & Then", який високо оцінили джазові критики. Зараз Форман займається сольною кар'єрою, а також ф'южн-проектом Metro.  
 
Чак Лоеб (Chuck Loeb) - гітара.  
Мультижанровий гітарист, який протягом довгої кар'єри встиг проявити себе в різних музичних стилях, головним чином, у джазі, яким займається з 16 років. Вчителями Чака, який закінчив Berklee College of Music, були Джим Холл (Jim Hall), Пет Метіні (Pat Metheny) і Джо Пума (Joe Puma). Музичними партнерами Чака на початку кар'єри були Чіко Хемілтон (Chico Hamilton), Джо Фаррел (Joe Farrell) і Стен Гетц (Stan Getz). У 1985 році Лоеб приєднався до знаменитої групі Steps Ahead, з якою працював майже два роки. У 1988-му музикант вирішив зайнятися сольною кар'єрою. Як лідер Чак Лоеб вже встиг випустити півтора десятки сольних альбомів, останній з них - «Between 2 Worlds» (лейбл Heads Up) -побачив світ у 2009-му році.  
   
Мелвін Девіс (Melvin lee Davis) - бас-гітара  
Уродженець Лос-Анджелеса Мелвін Лі Девіс почав кар'єру, виступаючи в клубах рідного міста. Популярність прийшла до музиканта після переїзду в Нью-Йорк, де Мелвін грав у групі Бадді Майлса (Buddy Miles). Девіс записувався і гастролював з такими музикантами, як Чака Кан (Chaka Khan), Лі Рітенур (Lee Ritenour), Брайан Феррі (Bryan Ferry), Петті Остін (Patti Austin), Глейдіс Найт (Gladys Knight) і багатьма іншими. Наразі басист бере участь у проектах Metro, The Simon Phillips Group, Gerald Albright & Kirk Whalum, Lee Ritenour & Friends.  
 
Кшиштоф Завадські (Krzysztof Zawadzki) - барабани.  
Частий гість України Кшиштоф Завадські відомий, головним чином, як лідер найпопулярнішої польської ф'южн-команди Walk Away. Крім музики, Кшиштоф успішно займається промоутерською діяльністю. Протягом своєї кар'єри Завадські виступав на одній сцені з такими зірками, як Майк Стерн (Mike Stern), Ренді Брекер (Randy Brecker), Хайрам Буллок (Hiram Bullock), Ерік Маріенталь (Eric Marienthal), Джоі Кальдераццо (Joey Calderazzo), Девід Кікоскі (David Kikoski), Білл Еванс (Bill Evans), Віктор Бейлі (Victor Bailey).

 
Я був там